Ndërlidhjet

Çejni - Abdullah bisedojnë për çmimet e energjisë


Nënpresidenti amerikan, Dik Çejni, dhe Mbreti i Arabisë Saudite, Abdullah, kanë biseduar për çmimet globale të energjisë.
Bashkpunëtorët e zotit Çejni kanë thënë se bisedimet kanë qenë produktive.

Deri më tash Arabia Saudite u ka rezistuar kërkesave të Shteteve të Bashkuara për prodhim më të lartë të naftës me qëllim të zbritjes së çmimeve
XS
SM
MD
LG