Ndërlidhjet

Musharaf: Pakistani drejt demokracisë


Presidenti i Pakistanit, Pervez Musharaf, tha se "era e demokracisë" ka filluar në Pakistan, një ditë pasi kundërshtarët e tij emëruan kandidatin për të udhëhequr qeverinë. Musharaf tha se ai e ka vendosur vendin në rrugën e zhvillimit dhe progresit.

Dje, partia e lideres së vrarë të opozitës, Benazir Bhutto, emëroi ish-kryesuesin e Parlamentit, Yousaf Raza Gilani, kandidat për kryeministër të vendit.
XS
SM
MD
LG