Ndërlidhjet

Milloshoski: Nëse Greqia përdor veto – negociatat përfundojnë


Ministri i jashtëm i Maqedonisë, Antonio Milloshoski ka kërcënuar me përfundimin e negociatave me Greqinë, nëse ky vend e përdorë veton lidhur me planet për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO.

Ai poashtu tha se gjasët janë të vogla që marrëveshja për emër të arrihet para samitit të ardhshëm të NATO-s.

"Ne nuk jemi të përgatitur të pranojmë çfarëdo ndryshimi që do ta dëmtoj identitetin kombëtar dhe gjuhësor të Maqedonisë", i tha zoti Milloshoski agjencisë AP.
XS
SM
MD
LG