Ndërlidhjet

Erdogan: Pavarësia sjell stabilitet në Ballkan


Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan ka deklaruar se Turqia së shpejti do të hap ambasadën e saj në Prishtinë.

"Ballkani ka nevojë për qetësi dhe stabilitet dhe Turqia vlerëson se pavarësia e Kosovës ishte një vendim i nevojshëm" ka thënë
Erdogan për të shtuar se "pavarësia do të jetë shkaku që rajonit të Ballkanit do ti vijnë rezultate shumë të mira".

Këto komente kryeministri turk i bëri gjatë vizitës në Tiranë. Ai i shprehu mbështetje shtetit shqiptar për anëtarësimin në NATO.
XS
SM
MD
LG