Ndërlidhjet

Bush i telefonon presidentit kinez Hu Jintao


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Xhorxh Bush i telefonoi sot presidentit kinez, Hu Jintao dhe ngriti shqetësimin për trazirat në Tibet.

Shtëpia e Bardhë njoftoi se Bush ka inkurajuar presidentin kinez që të angazhohet në dialogun thelbësorë me përfaqësuesit e Dalai Lamës dhe të lejojë qasjen për gazetarë dhe diplomatë.
XS
SM
MD
LG