Ndërlidhjet

McCain: Burgu i Guantanamos duhet mbyllur


Kandidati republikan për president të SHBA-ve, John McCain ka bërë thirrje për mbylljen e burgut të Guantanamos ku mbahen të dyshuarit për terrorizëm.

Gjatë një adresimi për politikën e jashtme, senatori McCain argumentoi se Shtetet e Bashkuara nuk mund të veprojnë vetëm në botë dhe duhet të rrespektojnë pikëpamjet e aleatëve.

Ai gjithashtu tha se SHBA-të duhet të luajnë rolin kryesorë në luftën kundër ngrohjes globale dhe nuk mund të injorojnë ndryshimet klimatike jashtë kufijve të Amerikës.
XS
SM
MD
LG