Ndërlidhjet

Thaçi dhe Jeremiq takohen në Slloveni?


Zyrtarët evropianë shpresojnë se ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiq, dhe kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, do të ulën në të njëjtën tryezë të shtunën, për herë të parë që nga shpallja e pavarësisë së Kosovës.

Jeremiq dhe Thaçi janë ftuar të marrin pjesë në debatin për Ballkanin me 27 ministrat e Jashtëm të Bashkimi Evropian, të cilët kanë filluar bisedimet dy ditëshe në Brdo të Sllovenisë.
XS
SM
MD
LG