Ndërlidhjet

Ora e Tokës: Shuhen dritat për një orë


Njerëzit në të gjithë botën janë ftuar sot të shuajnë dritat për një orë, në përpjekje për të luftuar ngrohjen globale.

Organizatorët thanë se 370 qytete në më shumë se 35 vende po marrin pjesë në këtë nismë.

Ora e Tokës, është një nismë që filloi vjet në Sidnei të Australisë dhe morrën pjesë 2 milionë njerëz dhe 2 mijë biznese.
XS
SM
MD
LG