Ndërlidhjet

Irak: Sulme ajrore nga forcat ndërkombëtare


Aeroplanët ushtarakë britanikë dhe amerikanë kanë sulmuar pozicionet e militantëve shiitë në Basra dhe Sadër të Irakut.
Sulmet ajrore janë bërë me kërkesë të qeverisë irakiane.

Kjo e fundit prej një jave po zhvillon operacione kundër militantëve shiitë. Njoftohet se mbi 130 njerëz janë vrarë dhe 350 të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve të armatosura.
XS
SM
MD
LG