Ndërlidhjet

Rice po zhvillon takime me izraelitët dhe palestinezët


Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice u tha sot izraelitëve dhe palestinezëve se ata kanë "përgjegjësi të përbashkët" për krijimin e atmosferës dhe ralitetit më të mirë në rajonin e tyre.

Këto komente ajo i bëri në Jerusalem. Zonja Rice po mbanë takime me ministrin izraelit të mbrojtjes, Ehud Barak dhe me ushtruesin e detyrës së kryeministrit palestinez, Salam Fayyad. Këto bisedime janë pjesë e nxitjeve të reja për arritjen e marrëveshjes së paqes ndërmjet të dy palëve.
XS
SM
MD
LG