Ndërlidhjet

Lirohen punonjësit francezë të dënuar në Çad


Ministria franceze e drejtësisë ka liruar gjashtë punonjësit humanitarë që ishin dënuar në Çad për rrëmbim të fëmijëve afrikanë.

Presidenti çadian, Idriz Deby nënshkroi dekretin e faljes për ta të hënën.

Punonjësit humanitarë kanë deklaruar që nga fillimi se besonin se 103 fëmijët afrikanë ishin jetimë dhe po dërgoheshin në Evropë për birësim.
XS
SM
MD
LG