Ndërlidhjet

Prishtinë: 1 i vdekur nga shpërthimi i minës


Një person ka vdekur dhe tre të tjerë janë lënduar nga shpërthimi i një mine sot në Kosovën Qëndrore.
Zëdhënësi i policisë, Veton Elshani tha se shpërthimi ndodhi afër fshatit Harilaç rreth 15 kilometra larg Prishtinës.
Dy të palgosurit janë në gjendje të rëndë shëndetësore.
XS
SM
MD
LG