Ndërlidhjet

Mosul: 7 të vdekur nga shpërthimi vetëvrasës


Ushtria e Irakut tha se një sulmues vetëvrasës është përplasur me kamionin e tij në një postbllok të ushtrisë irakiane afër qytetit verior Mosul, duke shkaktuar vdekjen e të paktën shtatë personave dhe plagosjen e dhjetra të tjerëve.

Sulmi ka ndodhur në qytetin Addayah, rreth 30 km nga Mosuli.

Në Mosul dhe rrethinë, trupat amerikane dhe irakiane po kryejnë një operacion të madh kundër militantëve të Al Kaedas.
XS
SM
MD
LG