Ndërlidhjet

Liderët e NATO-s takohen me Putinin


Në Bukuresht sot është dita e fundit e punimeve të samitit të NATO-s.

Është paralajmëruar se liderët e vendeve anëtare të NATO-s do të takohen me presidentin e Rusisë, Vlladimir Putin, duke shpresuar në një zbutje të marrëdhënieve të ashpërsuara me Moskën dhe krijimin e bazës për raporte të reja me pasardhësin e tij, Dmitry Medvedev.

Kremlini ka njoftuar se zoti Putin ka arritur në Bukuresht me përkushtimin që të fokusohet në aspekte pozitive dhe t'i minimizoj mospajtimet me Perëndimin, që sillen prej Kosovës e deri te planet amerikane për mbrojtjen raketore në Evropë.
XS
SM
MD
LG