Ndërlidhjet

Votohet për president të Malit të Zi


Në Malin e Zi sot votohet për presidentin e këtij vendi. Epilogu i votimeve do të bëhet i ditur deri në mesnatë, ndonëse Komisioni zgjedhor shtetëror ka bërë të ditur se deri të enjten nuk do të kumtoj rezulltatet zyrtare.

Kandidatë për këtë post janë presidenti aktual Filip Vujanoviq dhe një nga tre liderët e opozitës, Nebojsha Medojeviq, Andrija Mandiq dhe Srgjan Miliq.
XS
SM
MD
LG