Ndërlidhjet

Irak: Vriten 3 ushtarë amerikanë


Tre ushtarë amerikanë janë vrarë dhe së paku 31 të tjerë janë plagosur në dy sulme me bomba në Bagdad gjatë 24 orëve të fundit.

Një nga sulmet ndodhi në Zonën e gjelbër të kryeqytetit irakian, ku gjendet komanda amerikane dhe trupi diplomatik i akredituar në Irak.
XS
SM
MD
LG