Ndërlidhjet

Jeremiq: OKB të japë sqarim për Kosovën


Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq, ka deklaruar se në mbledhjen e Asamblesë së Përgjithshmë të Kombeve të Bashkuara në shtator, Serbia do të kërkojë shpjegim nëse shpallja e njëanshme e pavarësisë së Kosovës është bërë në pajtim me të drejtën ndërkombëtare.

"Ne mendojmë se për diçka të tillë do të marrim shumicën dhe një hap i tillë ka efekt në përmbajtjen e shumë vendeve që nuk e kanë pranuar pavarësinë e Kosovës", ka deklaruar Jeremiq.
XS
SM
MD
LG