Ndërlidhjet

Gaza: Vritet ushtari izraelit dhe një militant i Hamasit


Një ushtar izraelit dhe një militant i Hamasit janë vrarë sot në përleshjen e armatosur në Rripin e Gazës.

Armata izraelite tha se trupat e ushtrisë të mbështetura nga helikopterë shkëmbyen zjarr me palestinezët e armatosur, kur ata iu afruan gardhit mbrojtës me Izraelin në jug të Rripit të Gazës.

Hamasi tha se një militant i grupit është vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur në përleshjet e armatosura.
XS
SM
MD
LG