Ndërlidhjet

DASH: Ambasada tregon vullnetin e mirë të SHBA


Hapja e ambasadës së SHBA-ve në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, e "nënvizon vullnetin e mirë të Shteteve të Bashkuara dhe dëshirën tonë për të ndërtuar marrëdhënie të fuqishme dypalëshe", tha zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Sean McCormack.

"Ambasada do të jetë në qendër të përpjekjeve tona për të forcuar përkushtimin ndaj lirisë, mundësive dhe demokracisë shumëetnike në Kosovë", tha zëdhënësi McCormack.
XS
SM
MD
LG