Ndërlidhjet

Afganistan: 8 të vrarë dhe 22 të plagosur


Policia tha se të paktën tetë civilë janë vrarë dhe 22 njerëz tjerë janë plagosur sot në një sulm vetëvrasës me automjet bombë në qytetin Kandahar në jug të Afganistanit.

Shefi i policisë tha se shpërthimi me gjasë e kishte për shënjestër një autokolonë të NATO-s, dhe shtoi se nuk ka viktima në mesin e ushtarëve të aleancës.
XS
SM
MD
LG