Ndërlidhjet

Flaka olimpike arriti në Argjentinë


Flaka Olimpike ka arritur në Argjentinë dhe sot do të kalojë në kryeqytetin Buenos Aires.

Mijëra policë pritet të mbrojnë flakën pasi protestat anti kineze e prishën kalimin e saj në San Francisko, Londër, dhe Paris.

Grupet që kundërshtojnë intervenimin e Kinës në Tibet po përdorin kalimin e flakës olimpike për të bërë presion mbi Pekinin.

Flaka Olimpike do të kalojë në 20 vende para se të arrijë në Pekin në hapjen e lojërave olimpike në muajin Gusht.
XS
SM
MD
LG