Ndërlidhjet

Holbruk: Nuk ka coptim të Bosnjes


"Marrëveshja e Dejtonit është e qartë, nuk ka coptim të asnjë pjese të Bosnjës dhe duhet gjetur forcë që Bosnja të ecë drejt integrimit në Bashkimin Evropian", ka deklaruar Riçard Holbruk, ish emisar amerikan për Ballkanin.

Këto komente Riçard Holbruk i ka bërë gjatë vizitës në Sarajevë me ç'rast është takuar me liderët e këtij vendi
XS
SM
MD
LG