Ndërlidhjet

Vriten 13 ekstremistë të Al Sadrit


Sëpaku 13 ekstremistë janë vrarë në aksionin e forcave amerikane dhe irakiane në lagjen shiite Sadr Siti, bëjnë të ditur agjencitë e lajmeve.

Konfliktet ndërmjet pjestarëve të liderit radikal shiit Moktada Al – Sadr dhe ushtarëve amerikanë dhe irakianë ishin ndër më të ashprat nga 6 marsi, ndërsa luftimet ende janë duke vazhduar.
XS
SM
MD
LG