Ndërlidhjet

Zagreb: Protesta masive të punëtorëve


Më se 20 mijë punëtorë nga e gjithë Kroacia po marrin pjesë sot në një tubim në Zagreb, duke kërkuar rroga më të larta për ta neutralizuar inflacionin në rritje.

Përkundër shiut dhe temperaturës së ulët, vlerësohet se këto janë demonstratat më të mëdha të këtij lloji gjatë dekadës së fundit.

Sipas të dhënave zyrtare, çmimet janë rritur për 7.6 % gjatë vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG