Ndërlidhjet

Abkazia e Osetia të vendosura për pavarësi


Udhëheqësit e rajonit të Abkazisë, kanë hedhur poshtë ofertën e Tbilisit zyrtar për zgjidhjen e krizës.

Udhëheqëst e Abkazisë kanë thënë se "pavarësia nuk është një çështje për debat dhe udhëheqja nuk do heqë dorë nga ky qëndrim".

Edhe rajoni tjetër në Gjeorgji që kërkon shkëputje, Osetia Jugore ka hedhur poshtë propozimet e Tbilisit. Propozimet e presidentit gjeorgjian Sakashvili, janë quajtur si "të papërshtatshme".
XS
SM
MD
LG