Ndërlidhjet

Irak: Përjashtohen 1300 policë dhe ushtarë


Qeveria irakiane ka larguar 1300 ushtarë dhe policë, të cilët dezertuan apo nuk pranuan të luftonin gjatë sulmeve të muajit të kaluar kundër militantëve shiitë dhe grupeve kriminale në Basra.

Luftimet në jug të Irakut përfunduan në fund të marsit, por përleshje të ngjashme vazhduan në Bagdad.
XS
SM
MD
LG