Ndërlidhjet

Koshtunica: Zgjedhjet do të mbahen në Kosovë


Kryeministri i Serbisë, Vojislav Koshtunica ka deklaruar se me mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Kosovës, Serbia do të legjitimojë atë si territor të saj.

"Ne do të legjitimojmë se Kosova është pjesë e Serbisë përmes zgjedhjeve që do të mbahen atje, deshi ose jo UNMIK-u " tha Koshtunica.

Ai shtoi se Kosova "mbetet pjesë e Serbisë" dhe se vendet që nuk e kanë njohur atë janë shumicë.
XS
SM
MD
LG