Ndërlidhjet

Dalai Lama kërcënon me dorëheqje


Lideri shpirtërorë tibetian, Dalai Lama ka kërcenuar prap me doreheqje nëse dhuna në Tibet del jashtë kontrollit.

Ai gjithashtu hodhi poshtë pohimet se po tenton të ndajë rajonin nga Kina si dhe kërkoi përfundimin e agresionit kinez në Tibet.

Qeveria Kineze ka akuzuar Dalai Lamën për organizimin e protestave të muajit të fundit në kryeqytetin tibetian dhe rajone tjera të Tibetit
XS
SM
MD
LG