Ndërlidhjet

Shtyhet gjykimi i Stanishiqit


Gjykimi ndaj ish shefit të shërbimeve sekrete serbe, Jovica Stanishiq u shty për të katërtën herë.

Stanishiq, ish bashkëpunëtor i ngushtë i Millosheviqit akuzohet nga Gjykata e Hagës për krime lufte në Bosnjë dhe Kroaci.

Gjykimi i Stanishiqit deri tani është shtyrë për shkak të problemeve shëndetësore të të akuzuarit 57-vjeçar.
XS
SM
MD
LG