Ndërlidhjet

KS zgjat mandatin e misionit në Gjeorgji


Këshilli i Sigurimit ka zgjatur mandatin e misionit vëzhgues të Kombeve të Bashkuara në Gjeorgji.

Misioni vëzhgon armëpushimin në rajonin e Abkazisë, i cili kërkon shkëputje nga Gjeorgjia.

Ambasadorët e Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë patën përplasje qëndrimesh gjatë takimit për Abkazinë, rajon i cili që nga viti 1993 vetdrejtohet, jashtë kontrollit të Tbilisit.
XS
SM
MD
LG