Ndërlidhjet

Fuqitë botërore diskutojnë për Iranin


Pesë vendet anëtare të përhershme të Këshillit të Sigurimit, plus Gjermaninë takohen gjatë ditës në Shangai për të diskutuar programet bërthamore të Iranit.

Rusia dhe Kina këmbëngulin për një numër favoresh ndaj Iranit.
Teherani nuk ka pranuar të respektojë kërkesat e bashkësisë ndërkombëtare për ndalimin e pasurimit të uraniumit.

Perëndimi akuzon Iranin se synon prodhimin e armëve bërthamore.
XS
SM
MD
LG