Ndërlidhjet

Sardenjë: Berluskoni takon Putinin


Kompania ajrore ruse Aeroflot është shfaqur si partner potencial për blerjen e kompanisë ajrore italiane Al-Italia.

Kryeministri i sapozgjedhur italian, Silvio Berluskoni tha në takimin me presidentin rus Vladimir Putin, se kompania ruse mund të luajë rol në shpëtimin nga bankroti të Al-Italias.

Edhe presidenti rus, tha se Aeroflot është e gatshme për të rinisur negociatat me kompaninë italiane.

Berluskoni gjithashtu konfirmoi interesimin e tij për të parë më shumë bashkëpunim mes Rusisë dhe Italisë në fushën e energjisë
XS
SM
MD
LG