Ndërlidhjet

Pakistani teston raketa balistike


Ushtria pakistaneze njoftoi se me sukses ka testuar raketën me gamë të gjërë veprimi të cilat kanë kapacitet për mbajtjen e kokave bërthamore. Njoftimi nga ushtria thotë se raketa ka shtrirje 2 mijë kilometra dhe mund të mbajë armë bërthamore dhe konvencionale. Në komunikatë nuk bëhet i ditur vendi ku është testuar raketa.
XS
SM
MD
LG