Ndërlidhjet

Spanjë: Humbin jetën 9 turistë finlandezë


Të paktën nëntë turistë finlandezë e humbën jetën dhe 20 të tjerë u plagosën kur autobusi me të cilin po udhëtonin u përplas me një automjet tjetër në rrugët e Spanjës.

Aksidenti ndodhi të shtunën në mbrëmje në autostradën në rajonin jugor spanjol Costa del Sol.

Autobusi po i çonte turistët në një aeroport në Malaga, prej nga duhej të fluturonin për në shtëpi.

Raportet thonë se dy vozitësit e automjeteve po hetohen për vozitje në gjendje të dehur.
XS
SM
MD
LG