Ndërlidhjet

Solana po viziton Afganistanin


Shefi i diplomacisë evropiane, Javier Solana, ka arritur në Kabul për bisedime me liderët afganë, përfshirë presidentin, Hamid Karzai.

Zyra e Solanës njofton se qëllimi i vizitës është përgatitja e konferencës ndërkombëtare për Afganistanin, që mbahet në Paris, gjatë muajit qershor. Solana do të takojë edhe komandantët e NATO-s, si dhe të dërguarin e Kombeve të Bashkuara në Afganistan.
XS
SM
MD
LG