Ndërlidhjet

Izraeli heton vdekjen e kameramanit të Reuters


Ushtria izraelite njoftoi se do të hetojë vdekjen e kameramanit të agjencisë së lajmeve Reuters në Gaza.

Fadel Shana si dhe pesë palestinezë humbën jetën si rezultat i të shtënave nga tanket izraelite në një incident, javën e kaluar.

Njoftimi i bërë nga Izraeli vie pasi organizata Human Rights Watch tha se nga tanku izraelit është shtënë nga "mospërgjegjësia ose me qëllim" në ekipin e Reuters-it, në makinën e të cilëve ka qenë e shkruar se janë pjesë e mediave.
XS
SM
MD
LG