Ndërlidhjet

Scheffer viziton Shkupin


Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jaap De Hoop Scheffer, po zhvillon bisedime në Shkup me presidentin Branko Cërvenkovski dhe kryeministrin Nikolla Gruevski.

Vizita e Schefferit po zhvillohet disa javë pas takimit të Bukureshtit, ku Maqedonia nuk arriti të marrë ftesën për anëtarësim në NATO, për shkak të mosmarrëveshjeve me Greqinë rreth emrit.
XS
SM
MD
LG