Ndërlidhjet

Clinton dhe Obama sot përballen në Pensilvani


Në Shtetet e Bashkuara, dy rivalët demokratë presidencialë sot do të përballen në zgjedhjet kyçe preliminare në shtetin lindor të Pensilvanisë.

Korrespondentët thonë se senatorja Hillary Clinton duhet të fitojë për t'i mbajtur gjallë gjasat e saj për të mundur senatorin Barack Obama, i cili deri tash ka fituar në shumicën e zgjedhjeve preliminare.
XS
SM
MD
LG