Ndërlidhjet

Irak: Një sulmuese femër vret 6 policë


Së paku gjashtë persona humbën jetën dhe 12 të tjerë u plagosën nga një sulm vetvrasës në Dixhala, në veri të Irakut. Shumica e viktimave ishin policë.
Burimet irakiane thanë se autore e sulmit ishte një femër.
XS
SM
MD
LG