Ndërlidhjet

Pragë: Diskutohet gjendja në Serbi


Ministrat e jashtëm të Çekisë, Hungarisë, Polonisë, Sllovakisë, Suedisë dhe Ukrainës takohen mëngjesin e sotëm në Pragë.

Në qendër të takimit do jetë gjendja në Ukrainë, Bjellorusi dhe Serbi.

Qasja ndaj Serbisë në prag të zgjedhjeve të përgjithshme serbe të 11 majit dhe pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës do jenë tema debati.

Vetëm tre nga vendet pjesëmarrëse e kanë njohur pavarësinë e Kosovës.
XS
SM
MD
LG