Ndërlidhjet

Flaka Olimpike arrin në Australi


Flaka Olimpike ka arritur në Kanbera të Australisë, për ndalesën e rradhës para se të mbërrijë në Pekin.

Autoritetet australiane dhe kineze, si dhe ato të abrogjenëve kanë përshëndetur mbërritjen e flakës olimpike.

Australia është përgatitur të presë mijëra mbështetës të Kinës, por dhe protestues pro Tibetit.

Më shumë se gjysma e forcës policore të Kanberrës do patrullojë në 16 kilometrat nga ku do kalojë flaka olimpike.
XS
SM
MD
LG