Ndërlidhjet

Bisedime për konfliktin izrealito-palestinez


Procesi i paqes izraelito-palestinez do jetë sot në qendër të zhvillimeve politike në administratën amerikane.

Presidenti i Autoritetet palestinez, Mahmud Abbas takohet gjatë ditës në Uashington me sekretaren amerikane të shtetit Condoleezza Rice.

Presidenti Bush pret në Shtëpinë e Bardhë mbretin Abdullah të Jordanisë.

Rice po udhëheq përpjekjet për të arritur një marrëveshje mes Mahmud Abasit dhe kryeministrit izraelit, Ehud Olmert para përfundimit të mandatit të presidentit Bush.
XS
SM
MD
LG