Ndërlidhjet

Casey: Vetëm kosovarët mbajnë zgjedhje në Kosovë


Shtetet e Bashkuara kanë përsëritur sërish kundërshtimin e tyre ndaj mbajtjes së zgjedhjeve lokale serbe edhe në Kosovë.

"Ne presim që qeveria e Serbisë t'i kufizojë aktivitetet zgjedhore brenda Serbisë. Ne presim gjithashtu që autoritetet kosovare do të jenë ato që vendosin për mbajtjen dhe organizimin e zgjedhjeve në Kosovë", tha zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit Tom Casey.
XS
SM
MD
LG