Ndërlidhjet

Izraeli kundërshton propozimin e Hamasit


Izraeli ka kundërshtuar propozimin e Hamasit për armëpushimin e kushtëzuar gjashtë-mujor në qytetin e Gazës.

Zëdhënësi i qeverisë, David Baker, tha se propozimi ka për qëllim rimëkëmbjen e grupit palestinez pas luftimeve të fundit.

Ndërkohë, ushtria izraelite njoftoi se një militant palestinez ka shtënë me armë, duke vrarë dy roje sigurie, në një fabrikë në kufirin midis Izraelit dhe Bregut Perëndimor.
XS
SM
MD
LG