Ndërlidhjet

Bagdad: Vazhdojnë luftimet në Sadër City


Kanë vazhduar luftimet ndërmjet militantëve shiit dhe forcave irakiane e atyre amerikane në Sadër City të Bagdadit.

Njoftohet për 11 persona të vrarë dhe rreth 30 të plagosur. Luftimet në këtë zonë po zhvillohen që prej urdhrit për ofensivë ndaj militantëve të kryeministri Nuri Al Maliki, në fillim të këtij muaji.
XS
SM
MD
LG