Ndërlidhjet

Marok: Kërkohet shkaku i zjarrit në fabrikë


Hetuesit maroken po tentojnë të gjejnë shkakun e zjarrit në një fabrikë që la të vdekur 55 persona dhe plagosi më shumë se 20 të tjerë. Sipas ministrisë së brendshme hetimet do të tregojnë për kushtet e sigurisë dhe të punës në fabrikë. Kjo ministri beson se kemikalet që kanë qenë të ruajtura në fabrikë mund ta kenë rritur intensitetin e zjarrit.
XS
SM
MD
LG