Ndërlidhjet

Pekin: 66 të vdekur nga përplasja e trenave


Së paku 66 persona janë raportuar të vdekur dhe rreth 250 të tjerë të plagosur nga përplasja e një treni në Kinë.

Agjencia shtetërore e lajmeve tha se incidenti ndodhi kur një tren doli nga binarët dhe u përplas me një tjetër, gjatë udhëtimit nga kryeqyteti Pekin.
XS
SM
MD
LG