Ndërlidhjet

Vriten 40 militantë e 4 ushtarë amerikanë


Mbi 40 militantë shiitë dhe katër ushtarë amerikanë kanë humbur jetën gjatë luftimeve në Bagdad.

Burimet amerikane thanë se luftimet u zhvilluan përreth qytetit Sadër, në kryeqytetin irakian.
XS
SM
MD
LG