Ndërlidhjet

Tornadoja godet shtetin amerikan të Virxhinias


Tre tornado kanë goditur shtetin amerikan të Virxhinias.

Mbi 200 persona janë plagosur, qindra shtëpi janë shkatërruar dhe është ndërprerë furnizimi me energji elektrike për një pjesë të zonës së goditur nga reshjet e dendura dhe erërat e forta.

Nuk ka informacione për të vdekur.
XS
SM
MD
LG