Ndërlidhjet

Kosova në agjendën e turneut të Rice


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice do të fillojë këtë fundjavë turneun e saj në Evropë dhe në Lindjen e Mesme, në mënyrë që t'i shtyjë përpara bisedimet paqësore izraelito-palestineze.

Të enjten Rice do të udhëtojë në Londër, ku me homologët e saj nga Britania, Franca, Gjermania dhe Risia, mes tjerash do të bisedojë edhe për Kosovën.
XS
SM
MD
LG